مدیما | اولین وب سایت خرید و فروش کالا و تجهیزات نو و دست دوم پزشکی در ایران
مدیما | اولین وب سایت خرید و فروش کالا و تجهیزات نو و دست دوم پزشکی در ایران

ابزار جراحی بیمارستانی مورد نیاز

در حرفه دشواری همچون جراحی عوامل زیادی در موفقیت جراحی نقش دارند. بنابراین در شرایطی که هر لحظه در آن می‌تواند اتفاق غیر منتظره‌ای بیافتد، داشتن آمادگی پیش از عمل جراحی بسیار مهم است. بخشی از این آمادگی داشتن ابزار و تجهیزات پزشکی مناسب برای جراحی است. در این مطلب به پنج تجهیزات پزشکی ضروری که هر جراحی به آن نیاز خواهد داشت می‌پردازیم.

قیچی جراحی برای یک جراح قیچی جراحی جزء یکی از پرکاربردترین تجهیزات پزشکی است. قیچی جراحی چه برای بریدن بدن و چه برای بریدن لباس باشد، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. کج شدن، زنگ زدن و شکستگی قیچی جراحی غیرقابل قبول است. البته گران خریدن قیچی جراحی با کیفیت نیز به همان اندازه غیرقابل قبول است.

تیغ جراحی این همان تجهیزات پزشکی است که اکثر افراد عادی جراح را با آن می‌شناسند. هنگام در دست گرفتن تیغ جراحی باید احساس راحتی داشته باشید و هنگام جراحی بتوانید با ظرافت با آن کار کنید. هنگام خرید تیغ جراحی به کیفیت آن دقت کنید چراکه موفقیت جراحی تا حدودی به کیفیت تیغ جراحی و دیگر ابزار مورد استفاده بستگی دارد.

تجهیزات پزشکی مانند یک رترکتور باکیفیت طی جراحی می‌تواند بافت را به طور کامل در دید جراح قرار دهد. رترکتور در نگاه اول شاید ضرورت داشتن رترکتور چندان واضح نباشد، اما این تجهیزات پزشکی نیز برای جراحان کاربردی است. اگر در حین جراحی بافتی را به خوبی نبینید ممکن است به آن آسیب بزنید، بنابراین یک رترکتور با کیفیت می‌تواند بافت را به طور کامل در دید شما قرار دهد.

پنس اگر چه اکثر پزشکان پنس را یک ابزار ساده می‌پندارند، اما یک جراح خوب از مزیت‌های آن اطلاع دارد. در زمان بیرون آوردن اشیای خارجی از بدن و یا برداشتن موهای زائد این ابزار نعمت بزرگی به حساب می‌آید.

فورسپس یا انبرک از جراح قلب گرفته تا دندانپزشک همگی به یک تجهیزات پزشکی که بتواند اشیاء را ثابت نگه دارد نیاز دارند. هنگام جراحی نباید مدام نگران لغزش بافت و یا فشار بیش از حد فورسپس به بافت باشید.

در زمان جراحی چیزهای مهم‌تری برای فکر کردن وجود دارند. بنابراین در این‎جا دو عامل کیفیت و اطمینان نقش اساسی ایفا می‌کنند. احتمالا شما به چند شباهت میان ابزارهای معرفی شده در این مطلب پی برده‌اید. تمام این تجهیزات پزشکی نیازمند کیفیت و درصد اطمینان بالایی هستند. بنابراین این دو فاکتور مهم را هنگام خرید این تجهیزات پزشکی در نظر داشته باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

موبایلتو شارژ کن