تجهیزات پزشکی

مقالات

10 شهر 1398 976 بازدید
http://اولین%20وب%20سایت%20خرید%20و%20فروش%20کالا%20و%20تجهیزات%20نو%20و%20دست%20دوم%20پزشکی%20در%20ایران

تجهیزات پزشکی به هر وسیله ای که برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد ،اطاق می شود. به همین منظور در کنار ساخت مراکز درمانی و بیمارستان ها فاکتور مهم هزینه تامین و نگهداری تجهیزات پزشکی است که باید از قبل پیش بینی شود، بنابراین آنچه تجهیزات پزشکی را از یک وسیله روزمره متمایز می کند ، استفاده در نظر گرفته شده برای آن است. تجهیزات پزشکی که نیاز به کالیبراسیون ، نگهداری ، تعمیر ، آموزش کاربری و فعالیتهای جداشدنی دارند که معمولاً توسط مهندسین بالینی اداره می شوند. این دستگاه ها می تواند به تنهایی یا همراه با هر وسیله جانبی پزشکی ، قابل مصرف یا قطعه دیگری از تجهیزات پزشکی استفاده شود.
تجهیزات پزشکی با کمک به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در تشخیص و معالجه بیماران و کمک به بیماران در غلبه بر بیماری ، بهبود کیفیت زندگی مورد استفاده قرار می گیرند. پتانسیل قابل توجه خطرات هنگام استفاده از دستگاه برای مقاصد پزشکی ذاتی است و بنابراین تجهیزات پزشکی باید با اطمینان معقول و امن قبل از اینکه مقررات دولتها اجازه بازیابی این دستگاه را در کشورشان بدهد ، با امنیت و اثبات شود. به عنوان یک قاعده کلی ، با توجه به خطر همراه بودن دستگاه ، میزان آزمایش مورد نیاز برای برقراری ایمنی و کارآیی نیز افزایش می یابد. علاوه بر این ، با افزایش خطر همراه ، سود بالقوه بیمار نیز افزایش می یابد.
تجهیزات پزشکی هم در موارد مورد استفاده شان متفاوت هستند. نمونه هایی از دستگاه های ساده و کم خطر مانند دماسنج های پزشکی ، دستکش یکبار مصرف و بستر تا دستگاه های پیچیده و پرخطر که کاشته شده و ماندگاری دارند. یک نمونه از دستگاههای پرخطر آنهایی هستند که از نرم افزارهای جاسازی شده مانند ضربان سازها استفاده می کنند و به انجام تست های پزشکی ، کاشت و پروتز کمک می کنند.
در بازار جهانی تجهیزات پزشکی بیشترین سهم را ایالات متحده ادر اختیار دارد و پس از آن اروپا ، ژاپن و سایر نقاط جهان قرار دارند. اگرچه در اروپا سهم بیشتری وجود دارد ، ولی ژاپن دومین رتبه را در اختیار دارد. بیشترین سهم بازار در اروپا (به ترتیب اندازه سهم بازار) متعلق به آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و انگلیس است. سایر نقاط جهان شامل مناطقی مانند استرالیا ، کانادا ، چین ، هند و ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

موبایلتو شارژ کن