مدیما | اولین وب سایت خرید و فروش کالا و تجهیزات نو و دست دوم پزشکی در ایران

تجهیزات پزشکی

مقالات

10 شهریور 1398 1175 بازدید
مدیما | اولین وب سایت خرید و فروش کالا و تجهیزات نو و دست دوم پزشکی در ایران

تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی به هر وسیله ای که برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد ،اطاق می شود. به همین منظور در کنار ساخت مراکز درمانی و بیمارستان ها فاکتور مهم هزینه تامین و نگهداری تجهیزات پزشکی است که باید از قبل پیش بینی شود، بنابراین آنچه تجهیزات پزشکی را از یک وسیله روزمره متمایز می کند ، استفاده در نظر گرفته شده برای آن است. تجهیزات پزشکی که نیاز به کالیبراسیون ، نگهداری ، تعمیر ، آموزش کاربری و فعالیتهای جداشدنی دارند که معمولاً توسط مهندسین بالینی اداره می شوند. این دستگاه ها می تواند به تنهایی یا همراه با هر وسیله جانبی پزشکی ، قابل مصرف یا قطعه دیگری از تجهیزات پزشکی استفاده شود.
تجهیزات پزشکی با کمک به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در تشخیص و معالجه بیماران و کمک به بیماران در غلبه بر بیماری ، بهبود کیفیت زندگی مورد استفاده قرار می گیرند. پتانسیل قابل توجه خطرات هنگام استفاده از دستگاه برای مقاصد پزشکی ذاتی است و بنابراین تجهیزات پزشکی باید با اطمینان معقول و امن قبل از اینکه مقررات دولتها اجازه بازیابی این دستگاه را در کشورشان بدهد ، با امنیت و اثبات شود. به عنوان یک قاعده کلی ، با توجه به خطر همراه بودن دستگاه ، میزان آزمایش مورد نیاز برای برقراری ایمنی و کارآیی نیز افزایش می یابد. علاوه بر این ، با افزایش خطر همراه ، سود بالقوه بیمار نیز افزایش می یابد.
تجهیزات پزشکی هم در موارد مورد استفاده شان متفاوت هستند. نمونه هایی از دستگاه های ساده و کم خطر مانند دماسنج های پزشکی ، دستکش یکبار مصرف و بستر تا دستگاه های پیچیده و پرخطر که کاشته شده و ماندگاری دارند. یک نمونه از دستگاههای پرخطر آنهایی هستند که از نرم افزارهای جاسازی شده مانند ضربان سازها استفاده می کنند و به انجام تست های پزشکی ، کاشت و پروتز کمک می کنند.
در بازار جهانی تجهیزات پزشکی بیشترین سهم را ایالات متحده ادر اختیار دارد و پس از آن اروپا ، ژاپن و سایر نقاط جهان قرار دارند. اگرچه در اروپا سهم بیشتری وجود دارد ، ولی ژاپن دومین رتبه را در اختیار دارد. بیشترین سهم بازار در اروپا (به ترتیب اندازه سهم بازار) متعلق به آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و انگلیس است. سایر نقاط جهان شامل مناطقی مانند استرالیا ، کانادا ، چین ، هند و ایران هستند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

موبایلتو شارژ کن